Monday, April 20, 2015

دختری در شب تنها به خانه می‌رود


درحالی که چند روزی بیشتر تا اکران فیلم دختری در شب تنها به خانه می‌رود در آلمان نمانده مجله‌ی آی‌دی با انتشار مطلبی درباره‌ی شیلا وند بازیگر فیلم به زندگی شخصی وی پرداخته است. وند که پیش از این در فیلم بحث‌ برانگیز آرگو (۲۰۱۲) ایفای نقش کرده بود، پس از بازی در سریال وضعیت موجود (-۲۰۱۴) در کنار کاترین هیگل کم کم به چهره‌ی شناخته‌شده‌ای تبدیل می‌شود. وند در گفت‌وگو با مجله‌ی آی‌دی به والدین مهاجرش اشاره کرده واین‌که او باید به تنهایی زندگی در آمریکا را کشف می‌کرده است. وند که سه سال پیش با پروژه‌ی هنری شیر: از من چه‌چیزی می‌سازی؟ همکاری کرده بود، با ایفای نقش در فیلم خانه‌ی خوشی (۲۰۱۶) در کنار بازیگرانی همچون تینا فی، بیلی باب تورنتون و مارتین فریمن ظاهر خواهد شد.

دختری در شب تا به حال در جشنواره‌های سینمایی متعددی نمایش داده شده وعلاوه بر آن به عنوان سومین فیلم سال ۲۰۱۴ از نگاه منتقدان مجله‌ی معتبر ایندی‌وایر انتخاب شده است. اریک کان منتقد مطرح این مجله‌ی اینترنتی علاوه بر این‌که به این فیلم امتیاز ۱۰۰ داده است در تیتر مطلبش نوشته "شما هرگز چنین فیلم خون‌آشامی ندیده‌اید." وب‌سایت متاکریتیک هم که بر اساس مطالب نشریه‌ها و منتقدان مختلف سینمایی به فیلم‌ها امتیاز می‌دهد به این فیلم امتیاز بالای ۸۱ داده است. داستان فیلم روایت خون‌آشامی افسرده در شهر دیوانه، شهری تخیلی در ایران را روایت می‌کند. از دختری در شب که نام الیجا وود بازیگر سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها را به عنوان تهیه کننده یدک می‌کشد، به عنوان اولین فیلم ایرانی وسترن-خون‌آشام یاد می‌شود. اولین‌بار نام فیلم پس از نمایش در جشنواره‌ی ساندنس در سال ۲۰۱۴ مطرح شد. پس از آن بود که دختری در شب در جشنواره‌های متعددی از جمله ونکور، لندن، رم، ابوظبی، وین، روتردام و همین امروز در جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم پکن نمایش داده شد.

آنا لیلی امیرپور کارگردان ایرانی-آمریکایی، دختری در شب را به عنوان اولین فیلم بلندش بعد از فیلم کوتاهی با همین نام که در سال ۲۰۱۲ ساخته بود، تولید کرده است. پس از فستیوال فیلم ساندنس بود که پخش‌کننده‌های مختلفی به سراغ فیلم آمدند. مدیر هنری وایس، کمپانی پخش‌کننده‌ی فیلم به امیرپور لقب "تارانتینوی بعدی" داده است. برخی منتقدان دختری در شب را با فیلم خون آشامی جیم جارموش، تنها عاشق‌ها زنده مانده‌اند با بازی تیلدا سووینتن مقایسه کرده‌اند. هر دو فیلم در سال ۲۰۱۴ مطرح شدند و به دلیل استفاده از فرم و المان‌های منحصربه فرد در ژانر فیلم‌های خون‌آشامی توجه منتقدان را به خود جلب کردند. پروژه‌ی بعدی امیرپور دسته‌ی بد (۲۰۱۶) خواهد بود. وب‌سایت ددلاین در مطلبی از بازی جیم کری و کیانو ریوز بازیگر سه‌گانه‌ی ماتریکس در این فیلم خبر داده است. کمپانی وایس به همراه سینا سیاح از تهیه‌کنندگان فیلم خواهند بود.

سینا سیاح تهیه‌کننده‌ی دختری در شب که بودجه‌ی ۵۵ هزاردلاری فیلم را از طریق جمع‌آوری عمومی در وب‌سایت ایندی‌گوگو تهیه کرده است، در گفت‌وگویی با ایندی وایر گفته "جمع‌آوری بودجه برای اولین فیلم بسیار مشکل است حتی اگر فیلم‌نامه‌ی خوبی داشته باشید. شما درخواست پول می‌کنید و مردم می‌خواهند بدانند چرا باید پول‌شان را به شما بدهند." باید دید همکاری موفق سیاح و امیرپور در پروژه‌ی بعدی‌شان با ستاره‌های هالیوود، جیم کری و کیانو ریوز به کجا خواهد انجامید.
نمایی از فیلم دختری در شب تنها به خانه می‌رود

نمایی از فیلم دختری در شب تنها به خانه می‌رود

شیلا وند - مجله‌ی آی‌دی

No comments:

Post a Comment